info@aniplast.lt
+370 46 227978

26 july 2023

Didinti atsinaujinančius energijos išteklių dalies gamybą galutiniame energijos suvartojime

UAB “ANI Plast“, veikianti nuo 2009 m., yra lyderiaujanti sertifikuotų plastikinių santechnikos gaminių gamintoja ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. UAB “ANI Plast“ gaminių galima įsigyti 26 valstybėse 4 žemynuose. Įmonės tikslas ir įkvėpimas – kurti ir gaminti aukštos kokybės gaminius už priimtiną kainą ir pristatyti juos saugiai ir laiku. UAB “ANI Plast“ naudoja tik integruotą, modernią šiuolaikinę gamybos technologiją, skirtą liejimo įrangai ir įpurškimo mašinoms, naudojant naujausius ir kokybiškiausius Vokietijos ir Austrijos prekės ženklus, leidžiančius įgyvendinti įmonės misiją.

Įmonės gamybinių procesų įgyvendinimui reikalingos didelės elektros energijos sąnaudos, kurios dėl įmonės gamybinės plėtros pastaraisiais metais ženkliai išaugo.

Bet to, rinkoje vis didesnis dėmesys skiriamas aplinkos apsaugai tiek pasauliniu, tiek ir vietiniu mastu. Daugėja aplinkosaugos iniciatyvų bei įvairių susitarimų, griežtėja reikalavimai įmonių vykdomai veiklai, auga vartotojų sąmoningumas ir lūkesčiai ne tik galutinio produkto kokybei, bet ir atkreipiamas dėmesys į procesus, kokiu būdu buvo pagamintas produktas. Siekiant sėkmingai įveikti šiuos iššūkius, užtikrinti bendrovės veiklą ir ilgalaikę jos gyvavimo perspektyvą, įmonė turi ne tik nuolat palaikyti aukštą gamybos technologijos lygį, bet ir investuoti į aplinkos apsaugos veiksmingumo ir efektyvumo didinimo priemones.

Siekdama optimizuoti gamybos sąnaudas ir didinti investicijas į produkcijos apimtis bei mažinti neigiamą gamybos procesų įtaką aplinkai ir remdamasi 2023 m. atlikto energijos vartojimo audito ataskaitos išvadomis, UAB „ANI Plast“ inicijuoja projektą, kurio metu numatoma įrengti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius energijos gamybos pajėgumus - saulės elektrinę.

Finansuojama pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“ veiklą „Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse“.

Bendra projekto vertė – 332.749,91 Eur.

Iš Europos regioninės plėtros fondo projektui skirtas finansavimas – 199.649,94 Eur.

Pareiškėjo ir partnerių nuosavos lėšos – 133.099.97 Eur.

Projektas įgyvendinamas nuo 2023 m. gegužės 26 d. iki 2024 m. sausio 31 d.

Subscribe to news Stay up to date with the latest news
Follow us
in social networks